Przepisy kulinarne na Kubagotuje.pl

Kulinarnie, niezdarnie po chłopsku. Szybko, łatwo i dla wszystkich. Czyli kuchnia z jajami.

Pizza z Telepizza
Porady

Przekąski na domową imprezę

Jednym z elementów udanego przyjęcia w domu jest zapewnienie gościom smacznych przekąsek. Niektóre gospodynie rozpoczynają przygotowania z dużym wyprzedzeniem, inne stawiają na spontaniczne rozwiązania.

Domówki to dla wielu osób jeden z ulubionych sposobów spędzania wspólnego czasu z przyjaciółmi – organizując imprezę w domu możemy przygotować ulubione przekąski, zorganizować wspólne zabawy, a przede wszystkim stworzyć niepowtarzalny nastrój. Niektóre panie rozpoczynają gotowanie z dużym wyprzedzeniem, inne przygotowują coś w ostatniej chwili. Niezależnie od tego do której grupy należysz, przeczytaj nasze wskazówki, aby dowiedzieć się w jaki sposób można przygotować smaczne przekąski dla swoich gości.

 

Dobra organizacja to podstawa

Oprócz muzyki do tańczenia, stworzenia odpowiedniego nastroju (np. poprzez oświetlenie), a przede wszystkim zapewnienia przyjemnej atmosfery, gospodyni domówki często duży nacisk kładzie na kwestie jedzenia. Jeśli lubisz mieć wszystko pod kontrolą i nie masz w zwyczaju zostawiania wszystkiego na ostatnią chwilę, możesz przejrzeć swoje przepisy, albo zajrzeć do Internetu, gdzie z pewnością znajdziesz mnóstwo pomysłów na smaczne przekąski. Później wystarczy sporządzić listę potrzebnych produktów i ruszyć na zakupy. Oczywiście okazja z jakiej wydawane jest przyjęcie wymaga innych potraw. Jeśli jednak wieczorem mają odwiedzić cię bliscy przyjaciele, z pewnością wystarczy sałatka i przystawki. Możesz na przykład przygotować koreczki – nabite na wykałaczkę kawałki sera, wędliny i warzyw umieszczone w jabłku to nie tylko apetyczna przystawka, ale również efektowna ozdoba stołu. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że łatwo je zjeść, a goście z pewnością się nie poplamią. Niezależnie od tego, czy przyjaciół będziesz przyjmować przy stole, czy też preferujesz szwedzki stół, powinnaś zadbać o jego ozdobę: ładny obrus, kwiaty, albo wycięte z warzyw i owoców dekoracje z pewnością dodadzą uroku przyjęciu, a nie wymagają wiele wysiłku.

 

Kiedy nie masz czasu na gotowanie

Niektóre kobiety nie lubią gotować, albo po prostu nie mają czasu na przygotowanie jedzenia dla gości. Zdarza się tak często w sytuacji, kiedy znajomi bądź rodzina wpadają z niezapowiedzianą wizytą. Co robić w takiej sytuacji? Przede wszystkim nie panikować. W takiej podbramkowej sytuacji należy po prostu zajrzeć do lodówki i przeanalizować jej zawartość. Z pewnością znajdą się tam składniki na prostą, ale smaczną sałatkę, czy szybkie danie jednogarnkowe, a jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest nasza kreatywność. Jeśli pomysł urządzenia przyjęcia pojawił się spontanicznie i w związku z tym nie mamy czasu na przygotowanie jedzenia, możemy poprosić gości, aby przynieśli ze sobą po jednym składniku. W ten sposób nie nadwyrężymy ich budżetu, a wspólne gotowanie może stać się doskonałym pomysłem na zabawę. Tutaj jednak trzeba wcześniej przygotować przepis, aby wiedzieć jakich produktów brakuje w domu. Zawsze można też skorzystać z oferty Telepizzy czy innej firmy zajmującej się dowozem jedzenia do domu. W końcu najważniejsza w domówkach jest dobra zabawa i możliwość wspólnego spędzenia czasu.

Artykuł sponsorowany